„Oto Hałabała , zna go Polska cała”- ogólnopolski projekt edukacyjny, w którym uczestniczą Pszczółki

18 listopada 2021

W roku szkolnym 2021/22 grupa I –Pszczółki- bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla przedszkoli- „Oto Hałabała, zna go Polska cała”.

Projekt polega na realizacji  przez cały rok zadań przez grupę przedszkolną. W naszych działaniach towarzyszy maskotka krasnala Hałabały,  głównego bohatera książeczki dla dzieci.

Głównym zamierzeniem  projektu jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie, a także:

- poznawanie rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie,

- budzenie zaciekawienia otaczającym światem,

- wyrabianie właściwego stosunku do otaczającej przyrody,

- właściwe reagowanie na cierpienie ludzi i zwierząt,

- kształtowanie pozytywnych cech charakteru, takich jak: chęć niesienia pomocy potrzebującym, oszczędność, gospodarność, empatia,

- rozwijanie poczucia odpowiedzialności poprzez dokonywanie odpowiednich wyborów.

Za nami zrealizowane pierwsze zadania. W naszej sali powstał kącik przyrodniczy dla Krasnala Hałabały, a także dzieci obejrzały teatrzyk na podstawie opowiadania pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”.

- budzenie zaciekawienia otaczającym światem,

- wyrabianie właściwego stosunku do otaczającej przyrody,