Jesteś tutaj: Start / Galeria zdjęć

Przejdź do - Wizyta w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie
20 października 2022

Wizyta w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie

W dniu 20.10.2022 nauczycielki z Przedszkola Justyna Bąk, Monika Lorek wraz z Dyrekcją Dagmarą Głuszczyńską uczestniczyły w spotkaniu w Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. Uczestniczyły w warsztacie terenowym na ścieżkach przyrodniczych "Łęgów okolic Dziewina", gdzie znajduje się kilka przystanków tematycznych, które pozwoliły zapoznać się z przyrodą doliny Odry. Warsztaty poprowadził przyrodnik. Panie mogły wymienić doświadczenia z innymi nauczycielkami przy pysznych cieście i kawie.

Ośrodek również prowadzi zajęcia proekologiczne dla grup przedszkolnych i szkolnych (warsztaty laboratoryjne, spacer z przyrodnikiem, animacje i zabawy, warsztaty rękodzielnicze i wiele innych), więcej na stronie palacyk.scinawa.pl.

Monika Lorek, Justyna Bąk
Przejdź do - Dzień Przedszkolaka pt. "Akademia Pana Kleksa"
29 września 2022

Dzień Przedszkolaka pt. "Akademia Pana Kleksa"

W dniu 29.09.2022 dzieci z przedszkola nr 2 obchodziły wspólny Dzień Przedszkolaka pt. "Akademia Pana Kleksa". Ambroży Kleks przybył i zaprosił wszystkich do swojej Akademii na nietypowe zajęcia: piosenkografii, bajkolandii, guzikografii, kleksografii, geografologii. Wspólnie została zaśpiewana piosenka "Witajcie w Naszej Bajce", następnie Ambroży Kleks opowiedział historię Mateusza Szpaka. Dzieci przy kolejnej zabawie przeciągając linę zdobywały guzik Mateusza. Zostały stworzone obrazy z kleksów glutków. Na lekcji geografologii dzieci poznały jak powiedzieć Dzień Dobry w różnych językach świata. Grupa III Żabki zaprezentowały inscenizację piosenki "Kaczka Dziwaczka. Na koniec Pan Kleks zaprosił wszystkie dzieci do swojej kuchni, gdzie można było spróbować zielonego napoju oraz kolorowych szkiełek, które Kleks jadał co rano, aby nie zapomnieć.

Wszyscy nauczyciele
Przejdź do - Zabawy sensoryczne- integracja grupy I i II
26 czerwca 2022

Koncert czerwcowy

Monika Lorek
12 czerwca 2022

Wizyta leśniczego

W piątek, 10.06.2022, nasze przedszkole odwiedził leśniczy. Dzieci z zainteresowaniem wzięły udział w zajęciach, na których mogły dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat mieszkańców lasu. Przedszkolaki poszerzyły również swoją wiedzę na temat charakteru pracy leśnika. Dziękujemy za współpracę Nadleśnictwu Wołów.

Joanna Kocur
Przejdź do - Podsumowanie Powiatowego Przedszkolnego Konkursu Recytatorsko–Ekologicznego pt.: „Ziemię kochamy i o nią dbamy ”
Przejdź do - Turniej wiedzy o Polsce- grupa V i IV
25 kwietnia 2022