Galeria zdjęć 2022/2023

Przejdź do - Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwarts - Harry Potter
6 lipca 2023

Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwarts - Harry Potter

W dniu 06.07.2023 roku Nasze Przedszkole zamieniło się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa Hogwarts.

Harry Potter zaprosił wszystkie dzieci do Hogwartu.

Dzieci wysłuchały historii powstania szkoły magii.

Hogwart został założony około IX lub X wieku n.e. przez czterech najpotężniejszych czarodziejów tamtych czasów: Godryka GryffindoraHelgę HufflepuffRowenę Ravenclaw oraz Salazara Slytherina. To właśnie od ich nazwisk powstały cztery domy: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw i Slytherin.

Dzieci zostały wybrane do poszczególnych domów przez czapkę Tiarę.

Każdy z domów posiada swój herb.

Gryffindor - Słynął z męstwa i odwagi. Kolory domu to złoto i szkarłat, a symbol to lew.

Hufflepuff - Słynął z lojalności, uczciwości, pracowitości, szczerości i tolerancji. Kolory domu to żółty i czarny, a symbol to borsuk.

Ravenclaw - Słynął z mądrości i kreatywności. Kolory domu to niebieski i brązowy (w filmach niebieski i srebrny), a symbol to orzeł/kruk.

Slytherin - Cechował się ambicją, sprytem, przebiegłością, zaradnością i pochodzeniem z rodów czystej krwi. Kolory domu to szmaragdowy i srebrny, a symbol to wąż.

Przedszkolaki uczestniczyły w różnych lekcjach używając magicznych zaklęć i różdżek.

Była lekcja Numerologii udowodniły, że znają liczby.

Odszyfrowały hasło z liter.

Odbyła się lekcja Astronomii, poznały układ słoneczny.

Wykonały czary z lewitującym jajkiem.

Był quiz oraz prawda i fałsz o Harrym Potterze.

Zapisały hasło na zaczarowanym pergaminie, które po wypowiedzeniu zaklęcia znikło.

Odbył się lekcja elektrostatyczności z użyciem balona i puszki.

Była lekcja latania na miotle.

Na koniec odbyło się poszukiwanie złotego znicza.

Wszystkie domy zdobyły wykonując zadania puchar zwycięscy, dyplomy i upominki.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, na której był poczęstunek słodki. Jak również po wypowiedzeniu zaklęcia napoje do picia  zmieniły się w kolory domów.

Monika Lorek
Przejdź do - Koncert muzyczny czerwiec grupa I, II
Przejdź do - Koncert muzyczny czerwiec grupa III, IV, V
Przejdź do - Koncert muzyczny maj grupa III, IV, V
Przejdź do - Koncert muzyczny maj grupa I, II
Przejdź do - Wizyta strażaków z OSP Brzeg Dolny
28 kwietnia 2023

Wizyta strażaków z OSP Brzeg Dolny

Przejdź do - Koncert muzyczny kwiecień grupa III, IV, V
Przejdź do - Wspólne świętowanie Dnia Ziemi
21 kwietnia 2023

Wspólne świętowanie Dnia Ziemi

Dnia 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 2 w Brzegu Dolnym obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. Z tej okazji dzieci z grupy III „Żabki” zaprezentowały swoje umiejętności w  przedstawieniu pt. ”Smerfy ratują Ziemię” rano dla wszystkich grup przedszkolnych, a popołudniu dla rodziców. Po obejrzeniu przedstawienia inne grupy zaśpiewały piosenki i recytowały wiersze związane z Dniem Ziemi.

Celem przedstawienia było kształtowanie nawyków związanych z ochroną przyrody i poznanie znaczenia podejmowanych działań proekologicznych. Spektakl  uświadomił dzieciom, że Ziemia jest naszym domem, o który musimy dbać. Nie możemy zapominać, że oprócz nas żyją na niej inne stworzenia. Niszcząc środowisko niszczymy swój własny dom. Przedstawienie uświadomiło dzieciom, że trzeba po sobie sprzątać śmieci, jak również je segregować. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zmagania małych aktorów. Z pewnością była to wspaniała lekcja przyrody,  z której wszyscy wynieśliśmy dużo cennych informacji dotyczących ochrony naszej  przyrody.

13 kwietnia 2023

Niebieskie Igrzyska

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W Polsce i na świecie kwiecień ma kolor niebieski. Jest to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu - National Autism Awareness Month. Od 2008 roku na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia Nasze Przedszkole włączyło się do organizowanych przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka

Niebieskie Igrzyska 2023

Niebieskie Igrzyska to ogólnopolskie wydarzenie będące częścią obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Ma ono charakter edukacyjny i sportowo-integracyjny. Jest ono skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z całej Polski. Niebieskie Igrzyska mają pokazać, że każdy może być sportowcem i każdy ma szansę osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.

Przejdź do - Zajęcia z okazji Dnia Autyzmu z Panią Agnieszką Połeć.
11 kwietnia 2023

Zajęcia z okazji Dnia Autyzmu z Panią Agnieszką Połeć.

11 kwietnia w naszym przedszkolu rozpoczęła się realizacja projektu „Jesteśmy różni, lecz równie ważni” poświęconego tematyce osób ze spektrum autyzmu. W każdej grupie przedszkolnej, w sposób dostosowany do możliwości rozwojowych dzieci oraz z wykorzystaniem ciekawych pomocy dydaktycznych, odbyły się zajęcia z panią Agnieszką Połeć, wprowadzające dzieci w temat autyzmu. Celem tych zajęć było upowszechnianie wśród dzieci wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, kształtowanie postaw szacunku, tolerancji i akceptacji tych osób oraz rozbudzanie zainteresowania problemami osób z ASD. Dzieci z pomocą małego misia poznawały trudny dla nich, a dla większości nawet abstrakcyjny temat. Przedszkolaki obejrzały film o autyźmie, dowiedziały się, kiedy osoby z autyzmem mają swoje święto, jaki jest kolor Dnia Autyzmu, jakie problemy mają osoby dotknięte autyzmem. Nauczyły się refrenu piosenki autystycznej „ Wielka siła”, którą następnie wspólnie odśpiewały i zagrały na instrumentach muzycznych. Podczas prowadzonych zajęć dzieci nauczyły się, że „inny” sposób postrzegania świata nie oznacza „gorszy” oraz zaproponowały swoje formy wsparcia osób neuroróżnorodnych. Każda z grup przygotowała drobne pamiątki dla dziewczynki autystycznej z naszego przedszkola, które zostaną wręczone po „niebieskim marszu”.

Agnieszka Połeć