Tydzień 05.04.2021- 09.04.2021

CZĘŚĆ II

Drodzy Państwo,

(dla 5-latków)

oto link z prostą angielską piosenką o myciu rąk:

Dołączam też rysunek do pokolorowania na ten temat(w załączniku)

(dla 4-latków)

Przesyłam link z piosenką i tańcem „Elephant dance”.

Przesłaniem jest świetna zabawa, nauka poprzez ruch oraz utrwalenie części ciała. Dołączam też arkusze do pracy w temacie słoni. W zależności od umiejętności Dziecka oraz chęci i predyspozycji jest arkusz do pokolorowania, połączenia kropek, do wycięcia oraz wykonania słonia techniką origami.

Karty pracy

Słoń Origami

(dla 3-latków)

Oto zestaw linków  z popularnymi piosenkami, które Państwa Dzieci mniej lub bardziej znają.

Proponuję zorganizować koncert …

(baby shark - dzieciaki uwielbiają)

(are you hungry - nazwy owoców)

(wheels on the bus - przejażdżka autobusem/części pojazdu plus pasażerowie)

(wersja baby shark o samochodzikach)

(skidamarink-a-dink-a-dink - z wyrażeniem I love you)

(freeze dance - taniec i zastyganie w miejscu)

(baby kitty - wersja baby shark o kotach)

Życzę miłej zabawy!

Tomasz Twaróg

CZĘŚĆ I

Dla grupy pięciolatków:

- piosenka z dniami tygodnia (dziecko powtarza za śpiewającą kurką, następuje powtarzanie ciche, głośne oraz szybkie):

Dla grup czterolatków:

- piosenka z prezentacją zwierząt domowych i hodowlanych (m.in. koń, mysz, kaczka, owca, koza, ryba i pies) – po pierwszej prezentacji następuje druga identyczna, jednak w szybszym tempie:

Dla najmłodszych:

- słuchowisko polsko-angielskie pt. ”Brzydkie kaczątko”. Do wysłuchania jako „usypianka” lub  „tło” podczas spokojnej zabawy lub pracy manualnej Dziecka. Polecam!

Dla wszystkich:

- świąteczny po świętach odcinek serii o Tomie i Jerry’m (słynny kot i mysz otrzymują w prezencie jajko, z którego wylęga się kaczątko… Odcinek zawiera scenę z nożem, która może wydawać się nieadekwatna dla niektórych widzów):

Pozdrawiam!

Autor: Tomasz Twaróg