Nasze przedszkole zaśpiewało we wtorek dla Niepodległej.

12 listopada 2020

11 listopada 1918 to bardzo szczęśliwa data dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

Nasze przedszkole w tym roku wzięło udział w akcji resortu edukacji ,,Szkoła do hymnu". Dzieci we wszystkich grupach o godzinie 11.11 zaśpiewały ,,Mazurek Dąbrowskiego". Ze względu na sytuację epidemiczną cała odpowiedzialność za godne uczczenie 102 rocznicy odzyskania niepodległości przypadła przedszkolakom. Maluchy i starszaki z naszej placówki tego dnia przyszły odświętnie ubrane, a o wyznaczonej godzinie stanęły na baczność i odśpiewały głośno hymn. W akcji wzięło udział ponad 16 tysięcy placówek z Polski i zagranicy. Zapraszamy do oglądnięcia filmu i fotorelacji z tego wydarzenia.

Autor: Joanna Kocur