Mali patrioci z grupy III

Jesteśmy Polką i Polakiem

Dziewczynką fajną i chłopakiem

Kochamy Polskę z całych sił

Chcemy byś również kochał ją i ty

Fragment piosenki „Jestem Polakiem” J. Tomańska, M. Totoszko

Na początku maja obchodziliśmy w Polsce następujące święta: Święto Pracy - 1 maja, Dzień Flagi - 2 maja, Święto Uchwalenia Konstytucji - 3 maja. W związku z tym -przedszkolaki przerabiały podczas pracy zdalnej tematy dotyczące wymienionych świąt oraz miasta, w którym mieszkają, czyli ich małej Ojczyzny. Przypomniały sobie, jakie są symbole narodowe, barwy flagi Polski, śpiewały hymn Polski, a także uczyły się piosenki pod tytułem: „Jestem Polakiem”. Przedszkolaki pracowały także z mapą, uzupełniały karty pracy, dzięki czemu ćwiczyły motorykę małą i utrwalały zdobytą na temat Polski wiedzę.

Nie zabrakło także ciekawych prac plastycznych. Drodzy Rodzice, za wszystkie zdjęcia – bardzo dziękujemy!

Autor: Klaudia Łuczyńska, Angelika Such